Váš partner pro zdravý domov

Švýcarská kvalita od roku 1901

Lux International, založený v roce 1901, je švýcarská soukromá rodinná společnost se sídlem ve městě Zug ve Švýcarsku. Je vedena prezidentem a generálním ředitelem Reto von der Becke, předsedou představenstva je jeho otec Reinhard von der Becke a ve správní radě jsou finanční ředitel Urs Meier, technický ředitel Stefan Bucher, výkonný vice prezident Janos Koos, výkonný vice prezident Frank Gustavsson a vice prezident Mike Wetterling.

Společnost, která byla založena v roce 1901, má za sebou více než stoletou historii a vybudovala si do dnešních dnů postavení jedné z nejlepších a nejznámějších společností v oblasti přímého prodeje kvalitních domácích spotřebičů.  V roce 1912 vynalezl zakladatel společnosti, pan Axel Wenner-Gren, první domácí vysavač.
Od doby svého vzniku si Lux zakládá na tradici, inovacích a výrobcích nejvyšší kvality. Po mnoho let byl Lux International pobočkou plně vlastněnou společností Electrolux Group. Po celou dobu 100 let byl Lux průkopníkem mnohamilionového celosvětového přímého prodeje. Lux International získala rodina von der Becke od švédské společnosti Electrolux v roce 1999. Po náročném období konsolidace a získání nové pozice na trhu dosáhla společnost Lux International v posledních letech rekordních výsledků v obratu a zisku.

V roce 2013 Lux International a Eureka Forbes, která úspěšně podniká v Asii a prodává kvalitní produkty pro zdravý domov, formálně spojily své síly a vytvořily Forbes Lux International, společnost s ambicemi stát se jednou z největších světových Top 10 společností zabývající se přímým prodejem se sídlem ve Švýcarsku.

Dnes je Lux International úspěšnou a stále rostoucí švýcarskou společností. Lux International společně se svou partnerskou společností Eureka Forbes India založil jednu z předních světových společností v oblasti přímého prodeje, Forbes Lux International: 

  • roční obrat 500 milionů USD
  • působí ve 40 + zemích
  • 1 000 + prodejních kanceláří
  • 15 000 + prodejních partnerů, většinou na plný úvazek


V následujících letech má Lux International jasně vymezený plán, výrazný nárůst své činnosti po celém světě. Vize na rok 2016 zní "Dnes dobří, zítra vynikající". Lux International výrazně investuje do inovativních výrobků a expanduje na nové trhy. Jeho ambicí je mít zastoupení v 50 zemích do konce roku 2016.

Infolinka 220 000 871 v pracovní dny od 9:00 do 16:00